Увага проектувальникам та користувачам сервісу SiCAD (https://app.sicad.org/ua)! Відбулось оновлення даного онлайн сервісу. Для ефективної роботи у новій версії ознайомтесь з основними змінами:
- Нова адреса сервісу https://app.sicad.org/ua. Не забудьте оновити адресу SiCAD у закладці Вашого браузера.
- Нова структура файлів. Нам довелось змінити структуру файлів тому файли *.geojson збережені у попередній версії sicad.sicame.ua не будуть відкриватись у новій версії. Хороші новини: Ви зможете відкрити файли старої версії за адресою sicad.sicame.ua, яка залишатиметься у робочому стані до березня 2021 року. При спробі відкриття файлу старої програми у новій версії Ви отримаєте відповідне повідомлення.
- Вхід та Реєстрація. Облікові записи користувачів перенесені у нову версію, але паролі повинні бути згенеровані заново через їх конфіденційність. Тому при вході у Ваш акаунт чи при реєстрації Ви можете отримати повідомлення: “Цей емейл вже використовується. Використайте інший.” У даному випадку скористайтесь функцією “Забули пароль” для зміни пароля.У випадку проблем з реєстрацією/авторизацією пишіть на пошту sicad@sicame.ua.Якщо ж ви реєструєтесь з новим обліковим записом то оберіть потрібну Вам базу типових рішень з випадаючого списку “Виберіть базу даних”.Більш детально про перелік баз типових рішень написано у наступному пункті.
- Власна корпоративна база типових рішень. Особливістю нової версії SiCAD є можливість створення корпоративних баз типових рішень для командної роботи проектних відділів. Керівнику відділу надається доступ до панелі адміністратора SiCAD у якому можливо створити власні:
- Вироби
- Типові вузли
- Комплекти абонентських відгалужень
- Власні позначення типових вузлів
- Також є можливість змінювати окремі параметри виробів з існуючої бази, які будуть відображатись лише Вашій команді проектувальників
Бази типових рішень можуть бути:
- Публічні (позначені відкритим замком) - з загальним доступом (як наприклад база даних “СІКАМ Україна”).
- Приватні (позначені закритим замком) - керівник проектного відділу (адміністратор даної бази даних) вирішує чи надавати доступ до типових рішень користувачу який зробив запит на такий доступ.
Налаштування переліку баз типових рішень, які відображаються користувачу у бібліотеках типових рішень налаштовується у його обліковому записі. Цей перелік баз типових рішень для проектування електромереж буде відображатись у вкладці “Типові вузли”.У Випадку коли Ваш колектив (проектний відділ обленерго або іншої компанії) матиме потребу у створенні та адмініструванні власної бази типових рішень - зверніться за адресою: sicad@sicame.ua - Мультимовний інтерфейс. У правому верхньому куті інтерфейсу SiCAD відображено випадаючий список з варіантами мов. Дана панель зроблена для користувачів відповідних країн. Враховуйте, що перекладаються усі підписи і поля інтерфейсу - в тому числі стовпчики специфікацій та таблиць з результатами електричного розрахунку. При експорті результатів у формат таблиць excel результат буде на обраній мові.
У випадку відсутніх перекладів повідомляйте на адресу sicad@sicame.ua - Розрахунок втрат напруги навантаження на трансформатор:- Приєднання трас до трансформатора (точки джерела живлення) можливе лише у типових вузлах, що мають виріб з типом “трансформатор”. Вставте такий типовий вузол та приєднайте до нього трасу (Вкладка “Типові вузли” / Розділ “Трансформаторні підстанції” у базі типових рішень “СІКАМ Україна”).Тепер на вкладці властивості типового вузла з трансформатором оберіть “+” - Додати трансформатор у розділі “Доступні трансформатори”.a. Диспетчерське найменування.b. Оберіть трансформатор з переліку трансформаторів у специфікації даного типового вузла.c. Задайте схему з'єднання з трасами.Такий підхід дозволяє:a. Приєднувати до типового вузла траси різних шарів і задавати схему їх електричного з’єднання з трансформаторами у типовому вузлі.b. Приєднувати до типового вузла з трансформатором ліній 6, 10, 35 кВ підключаючи їх до первинних обмоток трансформаторів. В перспективі з'явиться можливість проводити розрахунки мереж 6, 10, 35 кВ. Запрошуємо бажаючих до обговорення.c. Створювати і використовувати типові вузли з декількома трансформаторами до яких підключено різні траси.d. Джерелом живлення може виступати будь-який типовий вузол у специфікації якого додано виріб з типом “Трансформатор”.- З’єднання трас різних шарів. Коли Ви будете працювати у різних шарах і декілька трас (ЛЕП) будуть проходити по одним і тим же опорам (сумісний підвіс) може виникнути потреба зробити електричне з'єднання трас різних шарів на певній опорі.Для такого з’єднання в режимі побудови траси наведіть курсор на типовий вузол.З'явиться випадаюче меню.Оберіть з випадаючого списку трас ту з якою Ви хочете з'єднати поточну трасу.Для того щоб видалити з’єднання видаліть останній прольот траси інструментом видалення.- Вставка споживачів електроенергії. У новій онлайн сервісу для проектування електромереж 0,4 - 35 кВ SiCAD споживач електричної енергії може знаходитись у будь-якому з типових вузлів незалежно від його позначення. Для додавання споживача встановіть галочку “Споживач” у вкладці “Властивості” типового вузла. Оберіть тип споживача. Тепер можливо обирати тип “Світильник”. Потужність світильників враховується у загальній потужності з коефіцієнтом одночасності 1. Для розширення бази світильників звертайтесь за контактами sicad@sicame.ua- Індикація виходу розрахункових параметрів електричного розрахунку за допустимі межі. Якщо розраховане значення виходить за допустимі межі у таблиці відповідна комірка стане червоного кольору.
- Режим відображення позначень з абсолютним або відносним розміром у панелі info. Робота у панелі info тепер має додатковий режим роботи “Абсолютний розмір”. У цьому режимі позначення опор, трас та їх підписи матимуть фіксований розмір у метрах на місцевості. Значення розміру користувач задає по розміру на кресленні у певному масштабі. В результаті після отримання зображення виділеної області (розділ меню “Вихідні документи”) з SiCAD і друці у відповідному масштабі розмір на кресленні буде таким же як виставлений у панелі “info”.Дана функція буде доопрацьована у майбутньому з можливістю друку на стандартних форматах аркушів з картографічним масштабом через видові екрани. Слідкуйте за оновленнями.
- Функція експорту плану мережі у формат DXF відсутня у новій версії оскільки її якість була недостатньою для потреб користувачів. У старій версії SiCAD дана функція залишається.
- Збереження плану мереж на сервер. Дана функція дозволяє користувачу зберегти план електромережі на сервер та відобразити його при роботі з іншими проектами. У цьому випадку проектувальник матиме орієнтири вже існуючих чи запроектованих мереж. Після виклику функції “Відобразити мої проекти на карті” відображається лише план мережі без його детальної інформації та можливості роботи з проектом з сервера (недоступні властивості типових вузлів, трас та ін.).Поки ця опція надана користувачам у тестовому режимі і буде доопрацьована. ЇЇ основне призначення - колективна робота проектувальників, у випадку потреби відображення об’ємів запроектованих та існуючих мереж, а також обмін даними в колективі проектної групи. У випадку потреби налаштування командної роботи з даною функцією звертайтесь на пошту sicad@sicame.ua
- Білий фон області карти. Для того щоб фон карти став білим (жоден з типів карт не буде відображатись) оберіть у випадаючому меню типів карт варіант “No map”.
- Створення прольотів траси з заданою довжиною у метрах робиться через поле у лівому нижньому куті карти у режимі побудови траси.
- Додані у список знайдених за маркуванням типові вузли зберігаються у Вашому обліковому записі браузером (збереження триває поки Ви не видалите історію браузера).
Додатково повідомляємо, що однією з наступних функцій у SiCAD буде відображення плану мережі на стандартних аркушах (А4, А3, А2 і т.д.) у картографічних масштабах (1:500, 1:1000 і т.д.) через видові екрани. Усі бажаючі запрошуються до обговорення і подальшого тестування даного функціоналу - достатньо повідомити про Ваше бажання на електронну пошту внизу даної статті.
Слідкуйте за оновленнями у сервісі SiCAD, а також приймайте участь у його розвитку.
Усім вдалих проектів!
З запитаннями звертайтесь за електронною поштою:
sicad@sicame.ua
Служба технічної підтримки ТОВ “СІКАМ Україна”