Нові функції у онлайн сервісі для проектування ЛЕП 0,4 - 35 кВ SiCAD

Розроблено нові можливості по роботі у сервісі для проектування ЛЕП 0,4 – 35 кВ SiCAD (https://app.sicad.org/ua). Основний напрям змін – покращення графічного оформлення плану мережі.


1. У панелі інструментів графічного редактора додано інструмент виноска.
Оберіть інструмент «виноска» на панелі графічного редактора. Вкажіть потрібні Вам параметри позначення виноски (колір, тип лінії, товщину та ін.).
Натисніть на області карти для вставки виноски. Після вставки на вкладці «Властивості» виноски змініть текст текстових блоків над поличкою та під поличкою виноски.

Для редагування текстових блоків виноски натисніть позначення олівчика («Редагувати») на вкладці «Властивості» виділеної виноски.
Після вставки виноски можливо змінювати її положення, довжину полички та переметри текстових блоків.

Рекомендація: у випадку виведення плану проекту мережі через функцію «Вихідні креслення/Видові екрани» рекомендуємо використовувати абсолютний режим відображення позначень в панелі інструментів [ i ] «Налаштувати підписи об’єктів».


2. При роботі з бібліотекою «Комплекти відгалуження» типові вузли відгалуження та вводу у будівлю орієнтуються у напрямі траси абонентського відгалуження.

Оберіть потрібний Вам комплект відгалуження на вкладці «Комплекти відгалужень». Вставте комплект двома кліками – спочатку на опорі, а потім на вводі у будівлю. Типові вузли вілгалуження та вводу автоматично повернуться вздовж траси лінії абонентського відгалуження. Роботу даної функції можливо включати та відключати використовуючи відповідну галочку на вкладці з обраним комплектом відгалуження.


3. Зміна параметрів траси абонентського відгалуження при вставці через бібліотеку «Комплекти відгалуження».
На вкладці «Комплекти відгалужень» у блоці «Властивості лінії відгалуження» можливо задати параметри траси лінії абонентського відгалуждення:

Траси абонентських відгалужень 0,4 кВ матимуть задані користувачем властивості. Це допомагає спростити візуальне сприйняття частини проекту, що стосується абонентських відгалужень.


4. Вибір довільного значення масштабу (наприклад 1:300) для видового екрану та панелі налаштування підписів об’єктів (кнопка [ і ] на панелі інструментів).

При виведенні плану мережі через функцію «Видовий екран» може виникнути потреба повністю помістити певну область мережі на аркуші стандартного розміру, наприклад А4. Цього можливо добитись підбором значення масштабу у налаштуванні видового екрану (дивіться попередню статтю про видові екрани).

Створіть видовий екран через функцію «Вихідні креслення»/«Видові екрани»/«Створити видовий екран». Для параметра «Масштаб» встановіть галочку «Задати вручну». Вкажіть значення потрібного масштабу. Підбраючи значення можливо добитись бажаного розташування мережі на аркуші.
Встановіть таке ж значення масштабу у панелі «Налаштувати підписи об’єктів» (Кнопка [ i ] на панелі інструментів) для абсолютного режиму відображення.
При натисканні на кнопку «Роздрукувати» (значок принтера) у панелі видових екранів результат буде виведений у окремій вкладці для збереження у форматі PDF з заданим вручну значенням масштабу.

 

Сподіваємось, що нові функції спростять Вам роботу. Будемо вдячні за Ваші відгуки щодо роботи у сервісі для проектування ЛЕП SiCAD.
З пропозиціями та запитаннями про нові функції у SiCAD звертайтесь за контактами:

sicad@sicame.ua
(050) 430-03-71