Нові функції у онлайн сервісі для проектування SiCAD

Шановні користувачі SiCAD та проектувальники повітряних ліній електропередач хочемо Вам повідомити про останні оновлення у функціоналі онлайн програми для проектування електромереж SiCAD (https://app.sicad.org/ua). Основний напрямок проведених змін - покращення оформлення плану електромереж. Прокоментуйте Ваші побажання щодо даного функціоналу за адресою sicad@sicame.ua

Перелік нових функцій у SiCAD:

1. Друк плану електромережі у картографічному масштабі (наприклад 1:1000 та ін.) на аркушах стандартного розміру (А4, А3, А2 та ін.). Увійдіть у пункт меню: Вихідні креслення/Видові екрани. У окремому вікні “Видові екрани” натисніть кнопку “+” (Створити видовий екран). Задайте потрібні Вам параметри: назву видового екрану, розмір аркуша, масштаб та ін..

Друк плану електромережі у масштабі 1:1000 на аркуші А4

Параметри видового екрану для друку плану електромережі у SiCAD

Після створення видового екрану на плані відобразиться прямокутний контур області, яка буде захоплена для друку з врахуванням відступів від країв аркуша. Перемістіть видовий екран лівою кнопкою миші так щоб охопити потрібну Вам область плану на проекті електромережі. Натисніть на кнопку Кнопка друкувати на принтері план лінії електропередач “Роздрукувати” у панелі Видові екрани - при цьому у окремій вкладці відкривається обрана Вами область плану електромережі в заданому масштабі.

Натисніть праву кнопку миші на зображення та оберіть у випадаючому меню “Друк” (або комбінація клавіш Ctrl + P) - при цьому Ви перейдете у вікно для виводу аркуша з планом проекту електромережі на друк.

Збереження плану лінії електроепредач з SiCAD у форматі PDF

У випадаючому списку “Місце призначення” оберіть варіант “Зберегти у форматі PDF” - так Ви збережете план проекту електромережі на Ваш персональний комп'ютер як файл у форматі PDF. Цей PDF файл можливо буде відкрити у інших програмах, як наприклад AutoCAD.

Завдяки налаштуванням видового екрану план проекту мережі буде мати заданий Вами картографічний масштаб (заданий у властивостях видового екрану), а підписи та позначення матимуть розміри задані у панелі “Налаштування підписів”. Слідкуйте за тим щоб масштаб у панелі info співпадав з масштабом у властивостях видового екрану.

Ви можете одночасно створювати декілька видових екранів з різними масштабами та розмірами аркушів. Всі видові екрани будуть відображатись у списку вікна “Видові екрани”.

Щоб продовжити роботу з проектом відключіть екрани, які Вам не потрібні зараз. Пізніше Ви їх зможете включити.

2. Довільний поворот позначень типових вузлів на плані. Для повороту позначення типового вузла на плані проекту лінії електропередач увійдіть у властивості типового вузла. Встановіть галочку “Довільне положення”. Дочірні типові вузли у групі переміщуються на плані та повертаються. Батьківський (перший у групі) типовий вузол може були лише повернутий.

Довільне положення позначення типового вузла на плані проекту лінії електропередач

Завдяки даному інструменту можливо розміщувати позначення повторних заземлень так щоб вони не перекривали підписи об'єктів. Позначення абонентських відгалужень Ви можете перемістити на їх відповідну лінію. Поворот батьківського (Перший типовий вузол у групі) типового вузла вказує орієнтування підкосів опори лінії електропередач.

Поворот та переміщення позначення типового вузла на плані лінії електропередач

Для ефективного використання даного інструменту використовуйте “абсолютний” режим відображення у панелі “Налаштування підписів об'єктів”. Ви будете бачити проект саме так як він буде надрукований через функцію видовий екран. Більш детально з абсолютним режимом відображення позначень панелі налаштування підписів Ви можете ознайомитись у попередній новині про зміни у новій версії програми для проектування електропередач SiCAD.

Якщо Вам не потрібно відображати частину типових вузлів то створіть окремий шар “Прихований шар”. У властивостях окремих типових вузлів вкажіть їх “Шар типового вузла” як “Прихований шар”. Відключіть відображення шару “Прихований шар” у панелі Шари - при цьому позначення типових вузлів, які не потрібні Вам на плані при виведенні на друк зникають. Якщо в подальшому виникне потреба знову відобразити усі типові вузли то включіть відображення шару “Прихований шар” у панелі шари. 

3. Можливість нанесення текстових підписів та графічних елементів. У панелі графічний редактор з'явились інструменти для вставки текстових блоків та графічних позначень (ліній та багатокутників) на план електромережі.

Таким чином можливо нанести на план існуючі лінійні об'єкти (водопроводи, газопроводи та ін.) будівлі та вставити їх підписи.

Оформлення креслення плану лінії електропередач

Інші інструменти панелі “Графічний редактор” будуть додаватись по мірі їх розробки.

Повідомте нам на пошту sicad@sicame.ua Вашу думку з приводу зміну у сервісі SiCAD. Будемо вдячні за Ваші відгуки.

Для отримання консультації з приводу роботи у SiCAD звертайтесь на адресу:

sicad@sicame.ua